bazar

De toate pentru toti...

Barfe, politica, nemultumiri... ce nu ne place

Distribuiţi

Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 46
    Data de inscriere : 30/01/2009

Barfe, politica, nemultumiri... ce nu ne place

Mesaj  Admin la data de Dum Feb 01, 2009 6:33 pm

Salut! Cu totii (cred) avem nemultumirile noastre. Haideti sa ne varsam naduful aici, poate ne vom simti mai bine cand vom vedea ca nu suntem singurii oropsiti ai sortii pale

Admin
    Admin

Taxa de poluare auto

Mesaj  Admin la data de Lun Feb 02, 2009 3:06 pm

Ce parere aveti despre ea? Se justifica cumva achitarea ei? Pe mine ma scoate din minti, vroiam sa iau o masina din Franta cu 2000 de euro, iar valoarea triplata a taxei ar face cat masina scratch
    Walty

Numarul mesajelor : 17
    Data de inscriere : 02/02/2009
    Varsta : 28

Re: Barfe, politica, nemultumiri... ce nu ne place

Mesaj  Walty la data de Lun Feb 02, 2009 3:16 pm

Si eu am vrut sa imi iau o masina din germania...da eram debusolat in legatura cu taxa...si mi-am luat din romania...si acum regret...nu se compara o masina din alta tara cu una din romania...cred ca si in Zimbabwe sunt drumuri mai bune...daca vrei sa iti iei o masina mai scumpa(adica mai noua) poti sa iti iei din romania...Asa ca mai bine mai strange bani..Smile)

Admin
    Admin

Mesaj  Admin la data de Lun Feb 02, 2009 3:19 pm

la asta ma gandeam si eu, sa o iau gata inmatriculata, dar tot nu se compara oferta cu ce ai putea sa-ti iei de dincolo...

nora_cv32

Numarul mesajelor : 6

Mesaj  nora_cv32 la data de Mier Feb 04, 2009 1:33 pm

e rusinos ce fac guvernantii... e ca draku, sorry pt limbaj

kheoss26

Mesaj  kheoss26 la data de Mier Feb 04, 2009 9:02 pm

Eu sunt nemultumit de guvernanţii astia nenorociţi!Avem criză şi doar pentru cei din clasa de jos şi mijlocie! M-am saturat de romania! O sa ajung ca Gherman ala din Cluj care a facut acel celebru manifest cu M-am săturat de România. Criză şi parlamentari noştri nesimţiţi aleşi în lipsă de altceva sau mai bine zis de altcineva, au început deja să îşi voteze buget mărit. Peste tot se strange cureaua, dar o strang tot ăia mulţi, dar proşti! Şmenarii, spăgării, piloşii o duc tot bine merci! Societate civilă nu există în ţara asta să aibe o iniţiativă de bun simţ care să corecteze derapajele grave ale celor de la putere. De ce nu are nimeni din societatea civilă iniţiativa de a strânge semnături pentru reducerea salariilor parlamentarilor, în situaţia asta de criză la un maxim de 1500 lei lunar, cât este salariul mediu pe economie calculat de ei. Garantat s-ar strânge câteva milioane de semnături de adeziune şi guvernanţi şi parlamentari şi toţi ar fi obligaţi să respecte vocea poporului! Şi sunt multe astfel de iniţiative de bun simţ care s-ar putea face, pentru a redresa bugetul handicapat al României dacă ar exista cât de cât o societate civilă sau dacă ar exista nişte sindicate corecte şi necorupte!

kheoss26

Mesaj  kheoss26 la data de Mier Feb 04, 2009 9:13 pm

legat de taxa asta auto nenorocită de poluare sau mediu sau înmatriculare sau cum naiba ii mai zice, de ce oare nu se gândeşte nimeni să o bage în pretul la carburant! Degeaba am eu o maşină veche cu care ies de trei ori pe an pană la farmacie şi înapoi câ zău că nu ştiu cât de mult poluez, dar garantat nu voi polua cât unul cu un merţan, care locuieşte şi trăieşte numai în maşină şi care 300 de zile într-un an circulă într-una şi deci evident că va polua mult mai mult. Si teoria asta cu subminarea industriei autohtone de maşini este o porcărie aruncată în ochii proştilor. Ce treabă au ei de unde îmi i-au eu un bun şi ce fac cu el. Interesează pe cineva că îmi cumpăr blugi din China şi distrug industria autohtonă de textile, care nu are 3000 şi ceva de angajaţi, precum cea auto. Evident că nu! Sau că voi arunca pe câmp blugii ăia nenorociţi şi că voi polua cu ei!!!!! Dar rămân la ideea că proşti tot noi suntem, cei mulţi că nu ştim şi nu avem pârghii de a-i obliga pe cei puţini să facă ce trebuie şi cum trebuie.
    Walty

Mesaj  Walty la data de Joi Feb 05, 2009 9:48 am

Moi suntem devina...nu ei...Cei de la putere sunt destept;)...noi suntem prosti ca nu facem nimic...asa ca nu are rost sa ne agitam degeaba....Asa e romanu...Daca nu ne-ar convine ar trebui sa iesim in strada...da atata timp cat noi nu spunem nimic asa o sa ramana...sau chiar o sa devina mai rau...Asta e...pana o sa inteleaga tot romanu ca trebuie sa faca ceva ca sa i se deie mai ....poate chiar nu o sa mai prindem asa ceva...eventual o sa prindem vreun razboi...Pace
    ioana

Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 09/02/2009
    Localizare : Bucuresti

Mesaj  ioana la data de Lun Feb 09, 2009 1:17 pm

NU putem noi sa facem dreptate,trebuie sa asteptam sa ne-o faca altii!
    Avem mai multe indatoriri decat drepturi si trbuie sa asteptam dupa guvernanti a-si aloce lor tot caimacul si daca mai ramane ceva si pentru noi mai vedem,daca nu nimic ca tot suntem obisnuiti cu putin.
    Eu iubesc Romania si aici o sa stau toata viata mea,dar as vrea sa contam si noi cetatenii de rand!NU doar la numararea voturilor de la alegeri ci si cand avem o problema medicala,financiara,administrativa.
    Voi ce ziceti?
    Walty

Mesaj  Walty la data de Lun Feb 09, 2009 3:18 pm

Asteapta ioana... Laughing Laughing Laughing Laughing

kheoss26

Mesaj  kheoss26 la data de Lun Feb 09, 2009 8:50 pm

Problema este ca daca stam si asteptam nu se va intampla nimic, ci va fi tot ca pana acum. De fapt daca stau bine si ma gandesc asteptam de 20 de ani sa fie mai bine si dupa atata asteptare suntem obligati sa auzim scuze penibile ca cei dinainte nu s-au gandit la binele public si nu au avut grija de banul public si alte texte care mai de care mai convingatoare!si lumea crede si asteapta in continuare!ce ????
    Si spiritul asta de asteptare este profund romanesc sau altfel spus e mioritic si ne caracterizeaza, nu de acum, ci de mii de ani!Ori tocmai asta au facut si bunicii nostrii care au asteptat americanii care nu au mai venit si strabunicii nostrii si istoria noastra e plina de asteptari! Very Happy Asteptam!!!!!!!

kheoss26

Mesaj  kheoss26 la data de Lun Feb 09, 2009 8:53 pm

Mă amuz şi sunt curios dacă după 10 ani de asteptari de aici inainte vă va fi mai bine, în condiţiile în care cred că aşteptaţi de la aceeaşi clasă de derbedei să vină cu soluţii la problemele voastre!
    ioana

Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 09/02/2009
    Localizare : Bucuresti

Mesaj  ioana la data de Mar Feb 17, 2009 4:01 pm

Mai e putin si se voteaza bugetul pe anul asta,un buget de criza!
    Noi ce facem?
    Nimic!
    Sa iesim in strada?

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Sam Oct 20, 2018 2:32 pm