bazar

De toate pentru toti...

Clubul "Afumaţilor"

Distribuiţi
    Walty

Numarul mesajelor : 17
    Data de inscriere : 02/02/2009
    Varsta : 28

pff..:))

Mesaj  Walty la data de Mier Feb 11, 2009 7:21 am

Smile) Smile) deci eu de cate ori am incercat....m-am si lasat de vreo 5-6 ori...dacel mai mult o luna am putut...Am un prieten care sa lasat 7 luni si dupaceea sa apucat iara...pfff....nu mi-a venit sa cred....Pe mine cel mai rau ma deranjeaza ca toti prietenii mei fumeaza si de asta nu pot sa ma las...da imi doresc....numa ca nu stiu cum...

Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 46
    Data de inscriere : 30/01/2009

Re: Clubul "Afumaţilor"

Mesaj  Admin la data de Mier Feb 11, 2009 10:16 am

La mine situaţia e următoarea - toată familia fumează!!! Şi degeaba încerc eu să mă las atâta vreme cât cei apropiaţi nu se dezmint când vine vorba de cafeaua de dimineaţă, sau oricând au chef de povestit trebuie să îşi aprindă şi o ţigară... Dincolo de consecinţele negative, e un tabiet plăcut să ţi o cană cu cafea, ceai sau un pahar cu vin, o bere, un lichior în mână şi să îţi aprinzi o ţigară... E parte din viaţa noastră, de asta renunţăm aşa greu sau... deloc...
    mcmarimar2002

Numarul mesajelor : 16
    Data de inscriere : 01/02/2009

Mesaj  mcmarimar2002 la data de Vin Feb 27, 2009 10:38 pm

Parintii mei de cand ii stiu au fumat,iar eu fumez de vreo 10 ani si totusi cred ca nu sunt dependenta.Sunt mamica a doi puiuti si la ambele sarcini nu am fumat ,nici in perioada cand alaptam insa apoi m-a apucam iar.Am anumite tabieturi care chiar nu vreau sa renunt la ele ,dimineata la cafea ,peste zi o tigare sau doua si inca una seara pentru relaxare.Cam atat... queen Intradevar ,tutunul afecteaza sanatatea ,a ta si a celor din jur insa ca orice lucru daca il faci cu limita consider ca nu este atat de periculos.

loredana

Numarul mesajelor : 3
    Data de inscriere : 28/02/2009

Mesaj  loredana la data de Sam Feb 28, 2009 11:10 pm

Very Happy fumatul e un fel de moda iar mie imi place sa fumez. stiu ca imi face rau dar imi place si tocmai de asta nu ma pot lasa. nu ma deranjeaza ceilalti fumatori sau fumul lor Laughing
    mcmarimar2002

Numarul mesajelor : 16
    Data de inscriere : 01/02/2009

Mesaj  mcmarimar2002 la data de Lun Mar 02, 2009 7:06 pm

Pe mine fumul de tigare ma deranja numai in perioada cand eram insarcinata,nu pentru ca nu l-as fi suportat deoarece imi provoca greata ci pentru ca ma gandeam la sanatatea copiilor,atat.Aaa ,si pentru ca mi se facea pofta.Fiecare cu viciile lor. geek

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Sam Oct 20, 2018 3:50 pm